ARM je predstavio novo procesorsko jezgro Cortex-M7 namenjeno uređajima Internet of Things (IoT), za koju ističe kako će udvostručiti snagu za proračune i digitalnu obradu signala u odnosu na svoje postojeće procesore/
ARM navodi kako će procesori temeljeni na dizajnu Cortex-M7 pokretati zahtjevne namenske uređaje koji se koriste u vozilima, pametnim kućama i fabrikama.
Kao najvažnije tehničke karakteristike navode se cevovod u šest nivoa, AXI veze koje podržavaju 64-bitni prenos i opcionalnu priručnu memoriju za dodatno ubrzavanje pristupa velikoj spoljašnjoj memoriji i dodacima, te blisko povezana memorijske interfejse koji omogućuju iznimno brzi odziv.
Među kompanijama koje su već licencirale novo ARM-ovo procesorsko jezgro nalaze se Atmel, Freescale i ST Microelectronics, a prve primene u konkretnim uređajima očekuju se početkom sledeće godine.